Nowa ankieta Pocztowa

Nowa ankieta Pocztowa

Postprzez Ziółko » Pn sie 17, 2020 10:13

Ten rok, tak nietypowy, i pandemia sprawiły, że w tym sezonie mieliśmy mało wyjazdów, a trochę czasu i przestrzeni na myślenie. Nie wiemy, jaki będzie przyszły sezon (oby normalniejszy), ale chciałabym wykorzystać ten czas na zastanowienie się, jak się z tym wszystkim czujemy oraz w jaką stronę chcemy zmierzać. Warto rozmawiać, rozmowy są potrzebne i przydatne, żeby wyjaśniać sobie ewentualne nieporozumienia, niedomówienia czy wątpliwości. Poniekąd Nienna zainspirowała mnie do pomysłu powrotu do idei dorocznej ankiety - właśnie jako wstępu do rozmowy.
Dlatego wrzucam tu nową ankietę - bardzo proszę wszystkich członków Pocztu, także nowych na okresie próbnym, o jej przemyślane i szczere wypełnienie. Nie ma złych odpowiedzi - chcę po prostu móc zacząć planować nowy, lepszy sezon znając Wasze zdania na różne kwestie, wiedząc na czym stoimy i czego by kto sobie życzył/potrzebował itd. Odpowiedzi jak kto woli - można przesłać mi na priv lub umieścić tutaj. Generalnie, jeśli zostaną wysłane na priv, uznajemy je za prywatne, a o umieszczonych tutaj możemy rozmawiać publicznie.
Proszę, wypełnijcie je tak, jakbyśmy zakładali, że do 2021 wszystko się uspokoi i w nowym roku sezon będzie wyglądał normalnie (wiem, optymistyczne, ale jakiś punkt wyjścia trzeba przyjąć).
Nie chcę wyznaczać deadline'u, ale będę wdzięczna, jeśli dostanę wszystkie odpowiedzi do końca sierpnia.

ANKIETA POCZTOWA

1. Jak rozumiesz rekonstrukcję historyczną?
2. Jakie masz uwagi do regulaminu Pocztu?
3. Czego oczekujesz od Jaśnie Państwa (co i jak powinni robić)?
4. Czego oczekujesz od pozostałych osób w Poczcie?
5. Jakie wymagania postawiłbyś/łabyś przed nowymi kandydatami do Pocztu?
6. Co twoim zdaniem sam/a wnosisz do Pocztu?
7. Czy chcesz się rozwijać w rekonstrukcji historycznej czy wystarcza ci stan obecny? (NIE ma złych odpowiedzi).
8. Jak wyobrażasz sobie swój udział w Grunwaldzie w 2021r. (zakładając, że Grunw odbędzie się normalnie)?
9. Jakich przedsięwzięć Pocztowych i około-Pocztowych chciałbyś/łabyś widzieć (i brać udział) więcej? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi, można ponumerować wg ważności dla siebie):
- Udział w imprezach komercyjnych (pokazy, turnieje, pikniki itp.) robionych przez kogoś innego
- Imprez komercyjnych (pokazy, turnieje, pikniki itp.) robionych przez nas
- Projektów/imprez edukacyjnych (lekcje żywej historii, prelekcje itp.) dla publiki
- Udział w imprezach fabularnych (niekomercyjnych) robionych przez kogo innego
- Imprezy fabularne (niekomercyjne) robione przez nas
- Luźne, niekomercyjne wyjazdy reko (jak obozing nad Hańczą, wycieczka do Trok, Jaćwieski Szlak – spacer w strojach itp.)
- Warsztaty Pocztowe (i dla przyjaciół) na żywo
- Warsztaty Pocztowe (i dla przyjaciół) wirtualne
- Inne.Jakie?.......................................................................................................................
10. Zakładając optymistycznie, że rok 2021 będzie wyglądał normalnie, jak chciałbyś by Poczet spędzał Majówkę?
- Organizacja imprezy komercyjnej w Suwałkach
- Organizacja imprezy fabularnej (zamkniętej, niekomercyjnej)
- Wyjazd na imprezę (dowolną, np. Iłża) robioną przez kogoś innego
- Luźny reko-obozing bez turystów
- Wycieczka w jakieś historyczne miejsce (np. znowu coś na Litwie)
- Inne. Jakie? …………………………………………………………………………………………………………………
- Nie chcę spędzać Majówki na reko.
11. W organizację jakiego przedsięwzięcia Ty chciałbyś/łabyś się aktywnie włączyć (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):
- Imprezy fabularnej
- Imprezy komercyjnej (pokaz, turniej itp.)
- Turnieju bardów
- „targów” reko, połączonych z otwartymi warsztatami/konferecją o strojach
- Wyjazdu zagranicznego dla członków Pocztu i przyjaciół
- Innego. Jakiego?…………………………………………………………………………………………………………
- Żadnego.
12. Impreza fabularna na wzór pierwszego „Starcia Książąt” (otwarta dla turystów, lub zamknięta). System 4-dniowy (prawdopodobnie wykorzystamy długi weekend z Bożym Ciałem): czwartek – przyjazdy i przygotowanie, piątek – fabuła, sobota – fabuła, niedziela – wyjazdy i sprzątanie. Ekipa organizacyjna będzie zwolniona ze składek. Chciałbyś/łabyś wziąć udział w organizacji imprezy fabularnej w charakterze:
- Udział w przygotowaniu fabuły
- Logistyka (pakowanie, rozpakowanie, rozplanowanie obozu, ogarnięcie toyki/toyek, ewentualny wywóz śmieci, ewentualne ogarnięcie opału, spakowanie i sprzątnięcie po imprezie itp.)*
- „Księgowość” i zaopatrzenie (zbieranie składek, ogarnianie wydatków, zakupów i/lub cateringu)*
- Kuchnia (wydawanie posiłków z cateringu, wydawanie półproduktów, przygotowanie kilku potraw na ucztę)*
- Planowanie, przygotowanie i nadzór nad walkami/turniejem
- Planowanie, przygotowanie i nadzór nad polowaniem/innymi elementami łuczniczymi
- Przygotowanie oprawy muzycznej
- Tłumaczenie na angielski (przed imprezą i/lub w trakcie) dla gości z zagranicy (głównie Litwini)
- Udział w ogarnianiu i weryfikacji zgłoszeń (w tym weryfikacja strojowa)
- Promocja i dokumentacja (robienie fotek i/lub nagrań, przygotowanie do publikacji, prowadzenie wydarzenia na FB i ogarnianie strony FB Dworu w zakresie tematu imprezy)*
- Przygotowanie innych atrakcji, dodatków, wydarzeń. Jakich? ……………………………………………………………………………………………………………………………………
- Nie chcę brać udziału w organizacji imprezy fabularnej, tylko wziąć udział jako uczestnik bez żadnych obowiązków.
- Nie chcę w ogóle brać udziału w imprezie fabularnej.

*Wymienione zostały przykładowe zadania w ramach danego zakresu, co nie znaczy, że jedna osoba będzie musiała wykonać je wszystkie.

13. Czy jest coś (wrażenia, refleksje, skargi, pomysły, sugestie, cokolwiek), co chciałbyś/łabyś przekazać Jaśnie Państwu lub o czym chciałbyś/łabyś porozmawiać?
Magdalena z Zielińca herbu Jelita

W aureoli zakrywającej różki i białej sukience po same kopytka.
Avatar użytkownika
Ziółko
Jaśnie Pani
 
Posty: 1088
Dołączył(a): Śr maja 08, 2013 08:27

Postprzez » Pn sie 17, 2020 10:13

 

Powrót do O Poczcie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron