Podatki antyzbytkowe

Podatki antyzbytkowe

Postprzez Ziółko » Śr cze 26, 2013 13:49

Czyli kto za co wisi Skarbowi Państwa :twisted: .
Przyjrzałam się tabelce, przyjrzałam się Wam :geek: . Nie będziemy ściągać podatku za rzeczy, które mieliście zanim wstąpiliście do Pocztu. I tak, w kolejności alfabetycznej:

Bel - za okucie końca pasa, za widelec. Za czerwone buty nie zapłacisz podatku, bo są sprzed Pocztu, ale następne niech będą w innym kolorze.

Fretka - brak

Maćko - za okucie końca pasa, za widelec. Za kaletkę nie zapłacisz podatku, bo jest sprzed Pocztu.

Synek - brak. Za nogawice łączone (spodnie) nie zapłacisz, bo są sprzed Pocztu. Ale następne niech będą dzielone.

Torbiel - za kaletkę, za widelec. Za nogawice łączone (spodnie) nie zapłacisz, bo są sprzed Pocztu. Ale następne niech będą dzielone. Przy czym jako spłatę należnego podatku uznajemy tę darowiznę na łopatę. Wróć, saperkę. Więc nie płacisz.

Zebra - za nabijki na pasie, za widelec. Za okucie końca pasa nie zapłacisz, bo jest (chyba) sprzed Pocztu. W zasadzie mógłbyś je uciąć (i zachować na później) :wink: .
Magdalena z Zielińca herbu Jelita

W aureoli zakrywającej różki i białej sukience po same kopytka.
Avatar użytkownika
Ziółko
Jaśnie Pani
 
Posty: 1088
Dołączył(a): Śr maja 08, 2013 08:27

Postprzez » Śr cze 26, 2013 13:49

 

Re: Podatki antyzbytkowe

Postprzez Zebra » Śr cze 26, 2013 15:00

ekhm, ekhm, Torbiel powinien zapłacić jeszcze za chodzenie w przeszywce i wikińskich spodniach od piżamy

a widelec dostałem za darmo więc za niego nie zapłacę! :mrgreen:
Na Odyna!
Zbrojne ramię świętego Ultrasa.
Avatar użytkownika
Zebra
Armiger
 
Posty: 233
Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 09:44

Re: Podatki antyzbytkowe

Postprzez Ziółko » Śr cze 26, 2013 15:04

Przeczytaj misiaczku zmiany w regulaminie - za ogólnorynkową wartość danej, używanej rzeczy, przekraczającej Twój stan...
Magdalena z Zielińca herbu Jelita

W aureoli zakrywającej różki i białej sukience po same kopytka.
Avatar użytkownika
Ziółko
Jaśnie Pani
 
Posty: 1088
Dołączył(a): Śr maja 08, 2013 08:27

Re: Podatki antyzbytkowe

Postprzez Zebra » Śr cze 26, 2013 15:06

i tak nie zapłacę dopóki go nie odzyskam!
Na Odyna!
Zbrojne ramię świętego Ultrasa.
Avatar użytkownika
Zebra
Armiger
 
Posty: 233
Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 09:44

Re: Podatki antyzbytkowe

Postprzez mch7 » Śr cze 26, 2013 20:04

Nie do końca zgadzam się co do okucia końca pasa. Miałem to poruszyć na najbliższej wyprawie, ale skoro zostałem wywołany do tablicy...
W Lorifaktorze (najpopularniejszym dostarczycielu tego typu asortymentu) nie sprzedają pasów bez okuć. I tak wybrałem najtańszy jaki się dało. Tak w swoim przypadku jak i Moniki. Ponadto okuta końcówka to pikuś w porównaniu z nabijkami i tłoczeniami skóry. Miałem zgłosić propozycję zmiany regulaminu w tej kwestii.
W związku z tym proszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku o zastąpienie w regulaminie określenia "okucie końcówki pasa" na "tłoczenia na pasie i nabijki"
Co do widelca nie mam obiekcji, tylko trzeba było o tym informować lub zwrócić uwagę przed sprzedażą.
Mam też inne wątpliwości.
Przypominam, że podatek antyzbytkowy oraz zasady jego funkcjonowania zostały wprowadzone długo po dokonaniu ww. zakupów i wykorzystywaniu tych elementów.
Jako, że ww zasady zostały złamane przed ich wprowadzeniem w życie trudno mówić o naruszeniu regulaminu, którego wówczas nie było.
Powiem więcej. Jestem dyscyplinowany na podstawie przepisów, których nie mogłem złamać , bo obowiązują i zostały ogłoszone dopiero dziś...
Dziwne w tym przypadku jest działanie prawa wstecz.
mch7
 

Re: Podatki antyzbytkowe

Postprzez Ziółko » Śr cze 26, 2013 20:47

Jak w przypadku wielu zasad - wychodzą one w praniu, zweryfikowane przez życie. Te konkretnie - w wyniku "zajścia" na Igrzyskach, a dokładnie osławionych nabijek Zebry. Co do których jest to chyba oczywiste - tabelka, którą znaliście, mówi wyraźnie, że pasek pachoła ma być prosty, bez okuć i zdobień, jedynie z prostą sprzączką. Pachoł ma wyglądać jak pachoł, a nie jak wnuk diuka Burgundii i tego będę się trzymać. Chcemy rekonstruować w miarę możliwości wiernie rzeczywistość społeczną XV wieku, a nie bawić się w elfy i krasnoludy czy dwór króla francuskiego. No chyba, że będziemy już kiedyś obrzydliwie bogaci i sam ubiór będzie miał pokrycie w całej reszcie sprzętu, z zamkiem włącznie.

Co do widelców, możemy odpuścić, jako że są drewniane i są pewnym kompromisem z historycznością. Dobrze zatem, niech będą dostępne dla wszystkich stanów.

Co do pasów i Lorifactora... W Lorifactorze, Maćku, można nawet zamówić sobie sam pasek skóry bez sprzączki. Albo pasek skóry z dowolną sprzączką. A za jakiś czas dokupić do niego dowolną końcówkę... A za jakiś czas nabić dowolne nabijki... Do takiego stopniowego rozwoju ma motywować tabelka. Wasze końcówki są jeszcze dość proste, "skromne" i nie kłują w oczy. Dlatego nawet - jak zapewne pamiętasz - pochwaliliśmy Wasz zakup i dlatego po nim pomysł rzeczonego podatku przez myśl nam nawet nie przeszedł. Jednak po niektórych zakupach na Igrzyskach postanowiliśmy podjąć zdecydowane kroki i wyznaczyć wyraźniejsze granice. Bo jeszcze chwila, a następny kupujący pasek pachoł będzie paradował w pasie rycerskim za 2 kafle albo dla przykładu w butach do jazdy konnej wartych ówcześnie pół wioski...

W jednej ogólnej zasadzie muszę Ci przyznać rację - prawo nie powinno działać wstecz. Ciekawe, czy w prawie średniowiecznym też ta zasada obowiązywała? :wink: Moniko, ja bardzo bym chciała ten wykład o prawie średniowiecznym.

Możemy zatem przyjąć, że nikt w tej chwili żadnego podatku za żadną z tych rzeczy (końcówki, widelce, Torbiel za kaletkę) nie wisi, a prawo o podatku antyzbytkowym działa wprzód. Natomiast co do nabijek nie ustąpię, to jest zbyt duże przegięcie. Zebra ma zatem do wyboru albo podatek za nabijki albo odłożenie nabijek na później.

Aha. Dla jasności, ograniczenia te nie tyczą się sytuacji jakiegoś występu, scenki czy pokazu, w którym pełnimy różne role. Podobnie jak zakaz noszenia przypasanej broni nie tyczy się pokazu, treningu czy bitwy. Np. Monika występując w turnieju bardów (czy jako pieśniarka w innych okolicznościach przyrody) może występować w dworskiej sukni, kruselerze i biżuterii, a Ty czy Synek idąc do bitwy możecie mieć miecz jako broń przyboczną. Mam nadzieję, że to jest jasne.
Magdalena z Zielińca herbu Jelita

W aureoli zakrywającej różki i białej sukience po same kopytka.
Avatar użytkownika
Ziółko
Jaśnie Pani
 
Posty: 1088
Dołączył(a): Śr maja 08, 2013 08:27

Re: Podatki antyzbytkowe

Postprzez Zebra » Pt cze 28, 2013 13:08

I tak nie zapłacę :twisted:
kupię sobie plebejski pasek u Rafała na grunwie, a ten będzie do miecza
Na Odyna!
Zbrojne ramię świętego Ultrasa.
Avatar użytkownika
Zebra
Armiger
 
Posty: 233
Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 09:44

Re: Podatki antyzbytkowe

Postprzez Ziółko » Pt cze 28, 2013 13:18

Ależ proszę Cię uprzejmie :mrgreen: . Możesz go sobie zostawić na później. A do miecza (też na później :P ) i tak Rafał pewnie zrobi Ci nowy, łączony z pochwą :P .
Magdalena z Zielińca herbu Jelita

W aureoli zakrywającej różki i białej sukience po same kopytka.
Avatar użytkownika
Ziółko
Jaśnie Pani
 
Posty: 1088
Dołączył(a): Śr maja 08, 2013 08:27

Postprzez » Pt cze 28, 2013 13:18

 


Powrót do O Poczcie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron