Wilhelmus (Willem) Van Dusseldorp

Nie, nie zaczynamy nagle robić RPG. Chodzi o to, by każdy gruntownie zastanowił się, co (i/lub) kogo on/ona odtwarza. W zastanowieniu owym ma pomóc odpowiedź na listę pytań.

Wilhelmus (Willem) Van Dusseldorp

Postprzez Lars » Wt gru 15, 2015 18:43

Skąd się wziąłem
Urodziłem się na początku lat 90 XIV wieku w Alkmaar w północnych Niderlandach pochodzę z rodziny kupieckiej. W 1403 roku ruszyłem wraz z ojcem do Londynu aby się wzbogacić, niestety zgubiłem się w Londonie i nie udało mi się już odnaleźć ojca. Sir John Fastolf zobaczył mnie kiedy przymierałem głodem na ulicach Londynu i postanowił się mną zająć. Nauczyłem się języka angielskiego i służyłem memu panu i tak jest aż po dzień dzisiejszy.



2. Czy ma rodzinę? Jaką? Ze wczesnych lat dziecięcych pamiętam że mam ojca (Carolus) matkę której imienia nie pamiętam, dziadka Jakobusa i rodzeństwo
Drzewo genealogiczne w załączniku




3. Jaki jest jej stan społeczny, pochodzenie, profesja?
Mój ojciec jest zamożnym kupcem z Alkmaar. Ja jestem pachołem Jaśnie Państwa



4. Jakie są jej ambicje / cele / aspiracje / możliwości?
Powrót do Alkmaar i odnalezienie rodziny



5. Ila ma aktualnie lat? 16-18



6. Z jaką częścią kraju jest związana, z jakiej pochodzi, w jakiej mieszka?


Mieszkam tam gdzie mój Pan (Czersk)

7. Co jest stolicą kraju i regionu?
Kraj-Kraków
Region-Czersk




8. Jaki mamy klimat /pogodę?
Klimat umiarkowany wyższe temperatury w lato i mniejsze i niższe zimą



9 Jacy ludzie żyją / mieszkają w pobliżu, z przedstawicielami jakich warstw społecznych / rzemiosł / narodowości / religii ma kontakt?
W stolicy regionu jaką jest Czersk pojawia się wielu gości
Żyje tam także mój Jaśnie Pan wraz z małżonką



10 Jaki jest najbliższy kościół / świątynia?
Zamkowa kaplica w Czersku



11. Jaki jest najbliższy obiekt wodny w okolicy? Czy jest żeglowny?
Wisła płynąca pod murami Czerska. Jak najbardziej



12. Jakim językiem / jakimi językami mówi twoja postać?
Polski, Angielski-Jaśnie Pan mnie nauczył (a mogli zabić)



13. Jaką religię wyznaje twoja postać?
Ochrzczony w domu potajemnie wychowany w kulturze pogańskiej



14. Czy potrafi czytać i pisać?
Tak jako syn kupca uczyłem się pisać w szkole klasztornej w Alkmaar



15. Jeśli tak, to jakie utwory może znać?


16. Jak wygląda jej drabinka społeczna (kto jest jej panem/panią, kto jest seniorem jej pana / kto jest władcą, kim są wasale jej pana?)
Moim Panem jest sir John Fastolf a Panią Lady Millicent de Tibetot Fastolf




17. Jaki jest system określania czasu? Kiedy zaczyna się dzień, a kiedy kończy? Kiedy zaczyna się rok, a kiedy kończy? Jak określamy pory dnia?

Ojciec nauczył mnie określać porę dnia po pozycji słońca na niebie, dzień zaczyna się o wschodzie słońca a kończy po jego zachodzie.




18. Jaka jest wiedza twojej postaci o historii?

Niewielka, wiem czym jest wojna stuletnia, skąd się wziąłem u mojego pana i niewiele więcej
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano Śr gru 16, 2015 19:54 przez Lars, łącznie edytowano 3 razy
Lars
 

Postprzez » Wt gru 15, 2015 18:43

 

Re: Willem Van Dusseldorp

Postprzez Ziółko » Śr gru 16, 2015 13:11

Bardzo ładnie Lars, też masz pochwałę, a co :D.
Znaczy, nie chcesz jednak być fryzyjskim jeńcem, za którego nikt nie chciał dać okupu? :P No dopsz. Całkiem dobrze Ci ta nie-do-końca-kumata-zgubiona-w-Londynie-sierotka wyszła.
Tylko dwie uwagi: Konrad Mazowiecki nie żyje już od prawie 200 lat. Księciem czerskim jest aktualnie książę Janusz, żonaty z księżną Danutą. To raz. Dwa, zasada, że "wasal mojego wasala nie jest moim wasalem" obowiązywała w średniowiecznej Francji (i dlatego mieli tam taki burdel). W Anglii (a więc przestrzegaliby jej Anglicy i ich służba) mamy zasadę "wasal mojego wasal JEST moim wasalem".
Magdalena z Zielińca herbu Jelita

W aureoli zakrywającej różki i białej sukience po same kopytka.
Avatar użytkownika
Ziółko
Jaśnie Pani
 
Posty: 1088
Dołączył(a): Śr maja 08, 2013 08:27

Re: Willem Van Dusseldorp

Postprzez Lars » Śr gru 16, 2015 14:50

Fakt trochę dałem dupy z tym Konradem i feudalizmem a co do zmainy funkcji to postawiłem na fakty bo rzeczywiście Carolus mmiał jeszcze jednego syna ktory się zgubił, tylko w Hadze nie Londynie ale potrzebowałem czegoś co by wyjaśnialo skąd się u was wziąłem
Lars
 

Re: Wilhelmus (Willem) Van Dusseldorp

Postprzez Dorian » Śr gru 23, 2015 09:52

Bym jeszcze jeszcze ambicje rozwinął. Dodoał coś, czym chciałbyś się zajmować np. pójść w ślady ojca i być kupcem, zostać rycerzem pocztowym i zyskać sławę, knuć intrygi, aby mój pan Fastolf zaszedł jak najwyżej i tym samym Wilhelmus stał się kluczową postacią na teatrze świata, itp.
Pies Lancasterów
Dorian
Jaśnie Pan
 
Posty: 264
Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 17:12

Postprzez » Śr gru 23, 2015 09:52

 


Powrót do Karty postaci ;)



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron